Konsultacje psychologiczno-seksuologiczne

Konsultacje psychologiczno-seksuologiczne

Konsultacje psychologiczno - seksuologiczne Lublin są to konsultacje ze szczególnym uwzgędnieniem problemów psychologiczno-seksuologicznych.

Satysfakcja seksualna jest jednym z niezbędnych elementów dobrostanu psychicznego każdego człowieka. Presja społeczna, rosnące tempo życia, choroby cywilizacyjne, przewlekły stres, to tylko niektóre czynniki, które mogą znacząco wpływać na jakość i satysfakcję ze współżycia seksualnego oraz przyczyniać się do powstawania dysfunkcji o tym charakterze.
Konsultacje seksuologiczne są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które doświadczają trudności w sferze seksualnej. Dotyczy to między innymi obniżonego lub podwyższonego pobudzenia seksualnego, trudności w uzyskiwaniu satysfakcji seksualnej, bólu podczas stosunku, zaburzeń erekcji czy trudności w relacjach partnerskich.

Pomoc jest ukierunkowana na psychologiczne podłoże opisywanych problemów.Konsultacja seksuologiczna trwa 50 minut. Trudności natury seksuologicznej bywają złożone. Należy wziąć pod uwagę czynniki biologiczne (np.choroby, urazy), psychologiczne (np. osobowość, sposób reagowania na trudne sytuacje), społeczne (np. relacje interpersonalne) oraz rodzinne (np. wartości, wychowanie). Niezwykle ważny jest także indywidualny proces rozwoju seksualnego. Optymalnie przeprowadzony wywiad powinien uwzględniać wszystkie wymienione sfery. 

Celem konsultacji w gabinecie w Lublinie jest pomoc Pacjentowi w określeniu przyczyny danej trudności o charakterze seksuologicznym oraz zaplanowanie oddziaływań terapeutycznych. W wielu przypadkach pomocna może okazać się terapia seksualna, czyli całościowe oddziaływania psychoterapeutyczne stosowane w celu leczenia zaburzeń seksualnych. Efektem procesu terapeutycznego jest szybkie określenie przyczyny danej trudności oraz usunięcie symptomów, które powodują dyskomfort lub cierpienie.

Jak przebiegają konsultacje seksuologiczne ?
-ustalamy dogodny dla Ciebie termin;
-spotkanie może odbyć się w formie stacjonarnej w Lublinie lub w formie konsultacji seksuologicznej online. Wskazane jest, aby pierwsze spotkanie mogło się odbyć osobiście w gabinecie w mieście Lublin;
-pierwsza konsultacja ma charakter wstępny. Jej celem jest opis doświadczanych przez Ciebie trudności oraz możliwie szybkie poznanie możliwych przyczyn;
-kolejne etapy polegają na wywiadzie ukierunkowanym na genezę problemu oraz Twojego aktualnego funkcjonowania i wpływu danej trudności na Ciebie,-w zależności od tego, czy trudność występuje w związku, czy też dotyczy innej sfery, pogłębiamy diagnozę psychologiczno-seksuologiczną;
-po omówieniu możliwych przyczyn Twoich trudności, wspólnie ustalamy możliwe kroki diagnostyczne i terapeutyczne.

Aby umówić się na konsultację w gabinecie w mieście Lublin proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 505 923 193.


KONTAKT

ZADZWOŃ 505 923 193 LUB NAPISZ kontakt@piotrchabros.pl
ul. Narutowicza 43/5, 20-016 Lublin

Konsultacja Psychiatryczna na telemedyk.onlineCookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ