Diagnoza MMPI-2

Diagnoza MMPI-2

Test MMPI-2 to narzędzie wykorzystywane między innymi w diagnozie klinicznej w celu określenia struktury oraz psychopatologii osobowości. Osobowość to złożona struktura na którą składają się charakterystyczne cechy, sposoby zachowania oraz przeżywania danych sytuacji i doświadczania emocji. Kiedy struktura ta zostanie zaburzona, może dochodzić do wykształcenia nieadaptacyjnych wzorców zachowań, które sprawiają mimowolne powtarzanie schematów powodujących cierpienie. Może się to przejawiać w postaci trudności w tworzeniu satysfakcjonujących relacji, problemów zawodowych i osobistych czy poczuciem braku kontroli nad swoim życiem. Badanie MMPI-2 (Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości) może znacznie ułatwić zrozumienie natury przeżywanych trudności oraz dobór odpowiednich metod pomocy terapeutycznej. Narzędzie to jest niezwykle pomocne w diagnozie psychologicznej zaburzeń osobowości np. borderline.

Odpowiednio przeprowadzona diagnoza kliniczna pomaga w optymalizacji leczenia psychoterapeutycznego oraz psychiatrycznego.

Badanie MMPI-2 trwa około dwie godziny.

 Możemy przeprowadzić w formie stacjonarnej (w gabinecie w Lublinie) lub w formie zdalnej (online).

Jak to wygląda w przypadku formy zdalnej (online):

-Ustalamy dogodny do Ciebie termin

-Pierwsza wizyta jest przeznaczona na konsultację oraz wywiad. Do każdego Badanego podchodzę w indywidualny sposób, w związku z tym spotkań wywiadowych może być więcej niż jedno. Spotkanie odbywa się poprzez platformę „Skype”. Wywiad trwa 50 minut.

-Jeśli jesteś zainteresowany/a dalszym badaniem umawiamy się na przeprowadzenie testu.

-Przeprowadzamy test, który trwa około dwóch godzin zegarowych.

-Po zakończeniu badania umawiamy się na omówienie uzyskanych wyników.

W przypadku formy stacjonarnej badanie testowe odbywa się na komputerze w gabinecie w mieście Lublin.Diagnoza MMPI-2 zaburzenia osobowści

KONTAKT

ZADZWOŃ 505 923 193 LUB NAPISZ kontakt@piotrchabros.pl
ul. Narutowicza 43/5, 20-016 Lublin

Konsultacja Psychiatryczna na telemedyk.onlineCookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ